Suruç Katliamının Hesabını Soracağız! Ayağa Kalkalım, Hesap Soralım!

Suruç Katliamının Hesabını Soracağız! Ayağa Kalkalım, Hesap Soralım!

İşçiler, Türkiye ve Kürdistanın Emekçi Halkları!

Yine büyük bir katliamla karşı karşıyayız. Faşist TC’nin, AKP’nin beslemesi IŞİD çeteleri Urfa’nın Suruç ilçesinde Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SDGF) üyesi devrimci gençlerin yaptığı basın açıklamasına yönelik bombalı sadırıyla onlarca gencimizi, kardeşimizi katlettiler.

Devrimci gençler, faşist IŞİD çetelerinin TC devletinin desteğiyle yıkıma uğrattıkları Kobane’nin inşası için, Kobane’ye geçmek için Suruç’ta bulunuyorlardı. Silahsızdılar… Genç ve korkusuz yürekleriyle Kobane halkına ilaç, yardım ulaştırmak, bir hatıra ormanı kurmak, bir müze yapmak için oradaydılar.

Ve şimdi onlarcası şehit düştü… Yüzlercesi yaralı…

Kardeşler!

Barbar IŞİD çetesini, faşist TC devletinin ve AKP hükümetinin desteklediği, beslediği, silahlandırdığı açıktır. 5 Haziran’da Diyarbakır’da HDP mitingine yapılan bombalı saldırıyı IŞİD çetesinin yaptığı apaçık ortaya çıkmasına rağmen gözaltına alınan IŞİD’li sayısı sadece 1 kişidir. Faşist IŞİD çetesi adeta ödüllendirilmiştir. Ve ardından bu katliam gelmiştir.

Kardeşler!

Bu katliam tüm halklarımıza yöneliktir. Özgürlük ve insanca yaşam umudunu yok etmek, hepimizi vahşetle korkutmak, sindirmek içindir.

Ama yanılıyorlar! Tarihten ders almıyorlar! Devrimcileri, sosyalistleri, demokratik güçleri, özgürlük ve insanca yaşam için mücadele edenleri ne bu katliamlar, ne idam sehpaları, ne sokak ve ev infazları, ne işkence tezgahları durdurabildi. Durduramayacakda!.. Tüm tarih bunun şahididir!..

Yüreğimiz yaralı, kanıyor! Acımız sonsuz! Fakat öfkemizde aynı ölçüde bilinmiş ve sonsuz!

Barbarları, katilleri biliyoruz; Faşist TC ve AKP hükümeti ve onun beslemesi IŞİD çeteleri!

Kardeşler!

Hesap soralım! Özgürlük ve insanca yaşam mücadelesinin gücünü ve durdurulamazlığını gösterelim.

Sokağa çıkalım! Direnişi yükseltelim!
Şehitlerimize sahip çıkalım! Yaralılarımıza sahip çıkalım! Dayanışmamızı büyütelim! Faşist teröre karşı öz savunmamızı geliştirelim. Mücadeleyi yükseltelim.

SURUÇ KATLİAMININ HESABINI SORACAĞIZ!

DEVRİM ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR!

AYAĞA KALKALIM! HESAP SORALIM!

20.7.2015

EMEK VE ÖZGÜRLÜK CEPHESİ